Wrak Race: Inauguracja wiosennej rundy w Dawii

40 wyświetleń • 24 marca 2019

TV Ostrołęka
Miejscowość Dawia w gminie Łyse ponownie zamieniła się w pole walki czterokołowych wraków. W niedzielę, 24 marca odbyła się tu inauguracja wiosennej rundy Polskiej Ligi Wraków. Na starcie stanęło 70 załóg.  Do mety nie wszyscy dojechali o własnych siłach, nie brakowało spektakularnych i widowiskowych kraks. Na to właśnie liczyła publiczność.

Inauguracja 2. rundy Polskiej Ligi Wraków odbyła się na specjalnie przygotowanym torze w miejscowości Dawia. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności i załóg startujących w wyścigu. Na linii startu zgłosiło się 70 uczestników.

Idea tych widowiskowych wyścigów jest prosta – auto zgłoszone do rajdu nie może być droższe niż 1000 złotych, pozbawione musi być szyb, i świateł. Do wyboru były dwie kategorie – standard (dla aut bez przeróbek) i Proto (dopuszczone zmiany konstrukcyjne i wzmocnienie auta oraz podzespołów). Najliczniej obsadzona była kategoria standard.

Specjalnie przygotowany tor miał kilka widowiskowych zakrętów i „hopów”, co przyczyniało się do wielu kraks, ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności.