Prezydent Andrzej Duda w gminie Czerwin. Ważna deklaracja głowy państwa

48 wyświetleń • 2 czerwca 2020

TV Ostrołęka
Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś plac budowy węzła włączeniowego do Via Baltica, który powstaje w miejscowości Tyszki Nadbory (gmina Czerwin). Z ust głowy państwa padły ważne deklaracje dotyczące inwestycji.

Dzisiejsza wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w powiecie ostrołęckim składała się z dwóch oficjalnych części. Pierwszy przystanek prezydenckiej delegacji zaplanowano w gminie Czerwin, drugie spotkanie odbyło się w gminie Troszyn.

Podczas krótkiego pobytu w miejscowości Tyszki Nadbory prezydent odwiedził plac budowy węzła włączeniowego do trasy Via Baltica, powstającego w miejscowości Tyszki Nadbory, oddalonej od Ostrołęki o około 30 kilometrów. W programie wizyty przewidziano krótkie wystąpienie głowy państwa dotyczące tej właśnie inwestycji. Z ust prezydenta padły ważne deklaracje dotyczące m.in. Via Baltici.

Posłuchajcie, co podczas dzisiejszej wizyty w gminie Czerwin mówił prezydent Duda.

Ta inwestycja, tylko tutaj, to jest czterystu pracowników, to jest dwieście maszyn, które tutaj pracują, to jest trzydzieści polskich firm, które tutaj są na tej budowie i których pracownicy utrzymują swoje rodziny. Te inwestycje znalazły się, jak wszystko w zagrożeniu w związku z koronawirusem, ale na szczęście są realizowane a ja chcę zapewnić o tym, że one będą realizowane, bo realizacja wszystkich takich wielkich inwestycji drogowych, wielkich inwestycji infrastrukturalnych sprzyja przyszłemu rozwojowi Rzeczypospolitej. – mówił prezydent Andrzej Duda.