Koncert Eleni w Ostrołęce

60 wyświetleń • 26 lutego 2018

TV Ostrołęka
W auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce wystąpiła Eleni, polska piosenkarka pochodzenia greckiego. Helena Tzoka zaśpiewała swoje największe przeboje.

Artystce towarzyszyli muzycy: Aleksander Białous i Kostas Tzokas - ten drugi prywatnie jest szwagrem artystki, a obaj wymienieni mają spore zasługi w osiągnięciach Eleni. Nie tylko towarzyszą jej na koncertach, ale również są kompozytorami jej piosenek. Trzeba przyznać, że występ Eleni przyciągnął sporo widzów do WSAP - aula wypełniła się w zdecydowanej większości.

Eleni (właśc. Helena Tzoka) urodziła się w 1956 roku w Bielawie. Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos, są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. Wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie piosenki jak: "Miłość jak wino", "Chcę kochać", "Ballado hej", "Na miłość nie ma rady", "Dla Ciebie jestem ja", "Niech lato spełni sny", "Pożar w godzinie serc", "Spójrz z dwóch stron", "Wakacyjny flirt", "Coś z Odysa" i "Aleksandria". Kilkakrotnie wygrywała niezwykle popularny plebiscyt "Lata z Radiem" za co uhonorowano ją tytułem "Królowej Polskiej Piosenki.

Piosenkarka znana jest też ze swojej religijności. W 2006 opublikowała książkę "Nic miłości nie pokona". To zapis rozmowy przeprowadzonej z nią przez o. Roberta Mirosława Łukaszuka z Jasnej Góry. Wcześniej, w 1994 roku, przebaczyła zabójcy swojej jedynej córki Afrodyty. 17-latka została zamordowana przez byłego chłopaka. Na ostrołęckim koncercie również nie zabrakło akcentów religijnych - m.in. pięknego wykonania "Barki" - ukochanej pieśni św. Jana Pawła II.