Polska Liga Wraków 2022 wystartowała. Pierwsza runda w Lipnikach

55 wyświetleń • 13 marca 2022

TV Ostrołęka
W Lipnikach (gmina Łyse) na specjalnie przygotowanym torze rozegrano dziś spektakularne wyścigi. Była to pierwsza runda tegorocznej edycji Polskiej Ligi Wraków. Zobaczcie, co tam się działo.

Zaczęło się przed południem, w niedzielę, 13 marca. Specjalnie przygotowany tor w miejscowości Lipniki (gmina Łyse) wypełnił się zarówno kibicami jak i załogami startującymi w zawodach.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach. Do pierwszej przystąpiły załogi z autami standardowymi, druga kategoria umożliwiała pewne modyfikacje. W każdej z nich auto musiało jednak zostać dostosowane do wymogów bezpieczeństwa – trzeba było zdemontować reflektory, tak by podczas kraks zminimalizować ryzyko urazów. Każda załoga musiała także mieć kaski oraz zapięte pasy bezpieczeństwa. Najważniejszym wymogiem, które musiał spełnić każdy pojazd zakwalifikowany do wyścigu była jego wartość. Ta nie mogła być większa niż tysiąc złotych.

Zasady, niby proste - dojechać na metę na jak najwyższej pozycji i nie dać się zniszczyć. Rywalizacja była bardzo zacięta a przez to niesłychanie widowiskowa. Taki sport na Kurpiach cieszy się ogromną popularnością. Warto przypomnieć, że Polska Liga Wraków od kilku lat sukcesywnie gości w naszych stronach z kolejnymi etapami swoich emocjonujących wyścigów