Wyprzedzanie na skrzyżowaniu „warte” tysiąc złotych

23 wyświetleń • 11 stycznia 2022

TV Ostrołęka
Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. Wśród ukaranych m.in. kierowca wyprzedzający na skrzyżowaniu czy omijający radiowóz przed przejściem dla pieszych.

Grupa SPEED działająca w strukturach mazowieckiej policji składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko.W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1024 wykroczenia, a 814 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości, po raz pierwszy nie ujawniono przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h. Mundurowi nałożyli 888 mandatów karnych i skierowali 25 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Zatrzymali 4 prawa jazdy oraz 46 dowodów rejestracyjnych. Grupa „SPEED” zatrzymała również 5 pijanych kierowców oraz 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

O skuteczności działania grupy SPEED przekonał się kierujący fordem, który na DK-63 w miejscowości Mościbrody wyprzedzał pojazd na oznakowanym skrzyżowaniu. Otrzymał on mandat karny w wysokości 1000 zł., 5 punktów karnych. Kolejny kierujący toyotą w Radomiu ominął na przejściu dla pieszych nieoznakowany radiowóz, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu . 53-letni kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 1500 zł., i 10 punktów karnych