Świąteczny flash mob w Galerii Bursztynowej

25 wyświetleń • 19 grudnia 2021

TV Ostrołęka
Miłą niespodziankę dla zabieganych w przedświątecznej gorączce zakupowej klientów Galerii Bursztynowej przygotowali dziś uczniowie szkoły muzycznej i Ostrołęcki Chór Kameralny. Na kilka minut ruch w galerii niemal zamarł, wiele osób przystanęło i z zaciekawieniem obserwowało co się dzieje.

O godz. 15:00 klienci odwiedzający dziś Galerię Bursztynową usłyszeli najpierw dźwięki werbla, potem dołączyła do nich trąbka intonując popularną kolędę a w końcu z różnych zakątków zaczęły wyłaniać się kolejne osoby z instrumentami. Kilka chwil później kolędę grała już cała orkiestra, do której dołączył się chór a potem kolejne osoby spontanicznie śpiewając pastorałkę.


Organizatorem i pomysłodawcą tego świątecznego flash moba był Artur Kozłowski, rady powiatu ostrołęckiego. W akcję zaangażowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce oraz Ostrołęcki Chór Kameralny.

Nasza z pozoru spontaniczna akcja została zaplanowana już kilka tygodni temu. Wspólne śpiewanie kolęd to tradycja znana nam wszystkim od dzieciństwa, jednak w okresie przedświątecznego pośpiechu każdy z nas niestety zapomina o istotnej magii świąt. Dzisiejszy występ to wprowadzenie właśnie takiej bożonarodzeniowej atmosfery w przepełniony gonitwą okres - bardzo zależało nam na tym, żeby ludzie wokół chociaż na chwilę zatrzymali się i przez te kilka minut włączyli się w występ artystów. Bardzo dziękuję wszystkim za świetną robotę - cała akcja nie odbyłaby się bez zaangażowania Dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Ostrołęckiego Chóru Kameralnego. Ukłony kieruję również w stronę zawsze życzliwego Dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury, a także współpracującej przy organizacji wydarzenia Galerii Bursztynowej.
- mówi Artur Kozłowski.