Orszak Trzech Króli 2022 w Ostrołęce

31 wyświetleń • 6 grudnia 2021

TV Ostrołęka
W Ostrołęce odbyła się dziś dziewiąta edycja Orszaku Trzech Króli. Wydarzeniu, które z powodów ograniczeń epidemicznych nadano inną niż dotychczas formułę, towarzyszyła m.in. gra miejska. Była też, krótka wprawdzie, ale barwna parada z trzema królami, nowo narodzonym dzieciątkiem i wiernymi. Zobaczcie naszą fotorelację i materiał wideo.

Orszak Trzech Króli w Ostrołęce zorganizowała m.in. parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. To na parkingu przed tym właśnie kościołem znalazła się symboliczna stajenka, w której urodził się Jezus Chrystus. Trzej królowie wraz ze swoimi orszakami przybyli tu oddać pokłon nowo narodzonemu Zbawicielowi. Formuła orszaku została ograniczona do minimum, ze względu na obecną sytuację epidemiczną.


Dla wiernych obserwujących widowisko organizatorzy przygotowali chorągiewki, śpiewniki, szczodraki i barwne korony. Gdy trzej królowie – Kacper, Melchior i Baltazar pokłonili się dzieciątku Jezus, wszyscy uczestnicy widowiska udali się tanecznym krokiem do kościoła na nabożeństwo, które poprowadził biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

Po nabożeństwie odbyło się wspólne kolędowanie.

Jednym z wydarzeń towarzyszących ostrołęckiemu orszakowi była gra miejska, w której zadaniem uczestników było odnalezienie darów, które żołnierze Heroda ukradli królom zmierzającym do betlejemskiej stajenki. Uczestnicy gry w kilkuosobowych oddziałach wyruszyli z placu Bema i poszukując ukrytych w przestrzeni miejskiej wskazówek zmierzali do znajdującego się na parkingu przy farze finiszu zabawy.