Grzegorz Miecugow w Ostrołęce: „Wolność wcale nie jest taka łatwa”

30 wyświetleń • 24 czerwca 2016

TV Ostrołęka
W czwartek, 23 czerwca w Ostrołęce odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Obywatelskiego. Gościem specjalnym był znany dziennikarz i publicysta – Grzegorz Miecugow.

Celem powołania Klubu Obywatelskiego była organizacja cyklicznych otwartych spotkań dla mieszkańców Ostrołęki, podczas których poruszane będą istotne tematy społeczne. Organizatorzy chcieliby podczas spotkań poruszać tematy zarówno związane z polityką jak też i wątki dalekie od politycznej sceny ale istotne ze społecznego i obywatelskiego punktu widzenia.

Gościem pierwszego, inauguracyjnego spotkania, które odbyło się w czwartek, 23 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego był Grzegorz Miecugow, znany publicysta i dziennikarz, obecnie związany ze stacją TVN. Spotkanie otworzył Mariusz Popielarz, szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Po krótkim wprowadzeniu i przedstawieniu gościa i nowo powstałego Klubu Obywatelskiego, głos zabrał Miecugow.

- Hasło dzisiejszego spotkania to „Wolność, kocham i rozumiem”. Jest to cytat z piosenki autorstwa Chłopców z Placu Broni. Nie wiem czy ja dziś mogę powiedzieć, że rozumiem wolność. Na pewno dla wszystkich tych, którzy pamiętają czasy, kiedy ta wolność była jednak ograniczona czy też umiarkowana to czas taki jak teraz jest piękny i fantastyczny, dlatego, że przez całe lata dążyliśmy do takiego świata w jakim dziś żyjemy – mówił podczas wizyty w Ostrołęce Grzegorz Miecugow.

W spotkaniu ze znanym publicystą udział wzięła kilkudziesięcioosobowa grupa. Większość z nich stanowili lokalni działacze Platformy Obywatelskiej. Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej relacji z wizyty Grzegorza Miecugowa w Ostrołęce.