Jubileusz 25-lecia 2 SLO im. Toniego Halika w Ostrołęce

41 wyświetleń • 30 maja 2019

TV Ostrołęka
Elżbieta Dzikowska była gościem specjalnym uroczystości z okazji 25-lecia 2 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Toniego Halika w Ostrołęce.

Z okazji „srebrnego jubileuszu” społeczność szkolna przygotowała wyjątkową akademię. Wśród zaproszonych gości była m.in. Elżbieta Dzikowska – życiowa partnerka i najbliższy współpracownik Toniego Halika. Udział w uroczystej akademii wzięli również przedstawiciele służb mundurowych z którymi szkoła na co dzień współpracuje. Zaproszono także władze samorządowe – prezydenta miasta i miejskich radnych, uroczystości jednak zbiegły się w czasie z comiesięczną sesją. Akademię w 2 SLO zaszczycił za to swoją obecnością były prezydent Ostrołęki - Ryszard Załuska.

- Mam dziś na sobie sukienkę, którą w 1976 roku kupił dla mnie Wasz Patron. Było to na lotnisku w Gwatemali i kosztowało 50 dolarów – mówiła podczas uroczystości Elżbieta Dzikowska - Wasz Patron był dla mnie najważniejszą w życiu postacią. (…) Toni jest właściwym patronem dla ludzi, którzy interesują się światem, którzy chcą się rozwijać – dodała.

Podziękowania za wieloletni trud i zaangażowanie w codzienną pracę dla swoich podwładnych oraz podopiecznych a także za okazane wsparcie od wielu osób skierował dyrektor szkoły Adam Ochenkowski. Z okazji jubileuszu listy gratulacyjne skierował do społeczności szkolnej marszałek sejmu Marek Kuchciński oraz Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak.

Jubileusz szkoły był okazją do wręczenia odznaczeń osobom i instytucjom, które swoją działalnością przyczyniły się do sukcesu jej wychowanków i kadry pedagogicznej. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. Elżbieta Dzikowska oraz szefowie służb mundurowych działających na terenie Ostrołęki.

Akademię uświetniła część artystyczna, której celem było prezentacja historii szkoły oraz jej 25-letniego dorobku. W programie przewidziano również występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.