Rozdanie świadectw maturalnych w II LO

38 wyświetleń • 29 kwietnia 2019

TV Ostrołęka
Maturzyści z II LO odebrali dziś świadectwa ukończenia szkoły. Ostatni dzień spędzony w szkolnych murach był okazją do wspomnień trzech ostatnich lat, miłych chwil i dokonanych osiągnięć. Za kilka dni, po zdanych egzaminach, na stałe już opuszczą swoją szkołę i ruszą w dalsze dorosłe już życie.

O tych właśnie spędzonych w szkole dniach przypomniała absolwentom część artystyczna przygotowana przez koleżanki. Również dyrektor szkoły, Wojciech Domański, w swoim przemówieniu przypomniał akcje, w których uczestniczyli tegoroczni maturzyści. Trzeba przyznać, że było tego sporo – od akcji profilaktycznych, działań charytatywnych przez liczne konkursy dydaktyczne po wydarzenia kulturalne i sportowe.

Za wszystkie te wyjątkowe rzeczy, które w ciągu całego kończącego się właśnie roku szkolnego oraz w trakcie trzyletniej nauki, były zasługą uczniów klas III dyrektor podziękował każdemu z nich. Podziękowania otrzymali także najaktywniejsi rodzice.

Po części oficjalnej przyszła kolej na to, co absolwentów najważniejsze – rozdanie świadectw maturalnych. Tradycyjnie już najzdolniejsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Uczeń z największą średnią ocen otrzymał także specjalną nagrodę ufundowaną przez samorząd miasta.

Przed absolwentami tzw „Małego Ogólniaka” teraz kilak dni odpoczynku, a potem najważniejsze w życiu egzaminy. Każdemu z uczniów życzymy połamania pióra na maturze. I powodzenia w aplikowaniu na wymarzoną uczelnię.