Międzypokoleniowe zmagania kulinarne w Multimedialnym Centrum Natura

70 wyświetleń • 11 maja 2019

TV Ostrołęka
Młodzież ze szkół o profilu gastronomicznym i słuchacze Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zmagali się o tytuł mistrzów kuchni w kulinarnym turnieju międzypokoleniowym, który odbył się w Multimedialnym Centrum Natura. Zmagania oceniał m.in. juror z Masterchefa – Mateusz Gessler.

Do udziału w kulinarnych zmaganiach przystąpili uczniowie klas gastronomicznych z ZSZ nr 4 i ZSP w Łysych oraz seniorzy z OUTW. W ściśle określonym czasie – 45 minut – mieli wspólnie wykonać dwa dania: risotto oraz pępuchy. Sposób przyrządzenia dań, ich smak oraz to, w jaki sposób zostały zaserwowane oceniało jury. Poprzeczka zawieszona była bardzo wysoko, ponieważ jednym z jurorów był znany z polskiej wersji telewizyjnego show Masterchef – Mateusz Gessler. Skład jury uzupełnili: Dariusz Rosati, Anna Słota, Elżbieta Stepnowska i Katarzyna Grodzka.

Sam mistrz kuchni nie ograniczył się jedynie do surowej oceny przygotowanych dań ale też służył uczestnikom konkursu cennymi wskazówkami. Zwieńczeniem kulinarnych zmagań była degustacja wykonanych potraw oraz prezentacja mistrzowskiej szkoły gotowania w wykonaniu Mateusza Gesslera.