Stary most kolejowy znika z krajobrazu Ostrołęki

79 wyświetleń • 22 listopada 2021

TV Ostrołęka
Nieczynna od ponad 20 lat linia kolejowa nr 35 Ostrołęka Chorzele jest w trakcie przebudowy. Prace toczą się m.in. w Ostrołęce na moście kolejowym.

Pochodzący z połowy ubiegłego wieku most kolejowy przez Narew w Ostrołęce powoli znika z krajobrazu naszego miasta. Po obu stronach mostu prowadzone są prace związane z rozbiórką starej i budową nowej konstrukcji.

Przebudowa mostu to część prac remontowych linii kolejowej nr 35 z Ostrołęki do Szczytna i planów reaktywacji na tym odcinku połączeń pasażerskich. Koniec prac planowany jest w 2022 roku. Ostatni pociąg pasażerski z Ostrołęki w kierunku Szczytna pojechał 9 czerwca 2001 roku.

W ramach inwestycji opiewającej na 315 milionów złotych „żelazna droga” zostanie gruntownie odnowiona, co pozwoli na wznowienie ruchu pociągów pasażerskich i towarowych na tej trasie.

Prace związane z przebudową mostu ruszyły pod koniec lutego 2021 r. W pierwszej kolejności ekipy remontowe przygotowywały teren i demontowały podkłady wraz z szynami, potem nastąpiła rozbiórka elementów konstrukcyjnych przeprawy. Koniec remontu planowany jest w 2022 roku.