Noc Muzeów 2022 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych

42 wyświetleń • 15 maja 2022

TV Ostrołęka
Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprosiło zwiedzających na Noc Muzeów. Była to okazja do bezpłatnego obejrzenia ciekawych inscenizacji czy zwiedzenia wystawy.

W czasie Nocy Muzeów można było zwiedzić wystawę stałą, a także skorzystać z nowoczesnej strzelnicy cyfrowej. Na dziedzińcu odbyła się inscenizacja odbicia więźnia z UB przygotowana przez Grupę Edukacji Historycznej „Reduta Kurpiowska”, jak również koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego. W kinie obejrzeć można było filmy dokumentalne. Z kolei Grupa Historyczna "Ostoya" przygotowała inscenizację przesłuchania żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Po frekwencji sądzić można, że Muzeum Żołnierzy Wyklętych przygotowało ciekawą ofertę, co przyciągnęło zwiedzających.

Noc Muzeów 2022
Noc Muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo.