Jubileuszowe „Gwiazdkowe Anioły” rozdane

25 wyświetleń • 14 grudnia 2021

TV Ostrołęka
We wtorek, 14 grudnia w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu „Gwiazdkowy Anioł”. Wręczono też statuetkę „Kultowego Anioła” dla osoby, która w minionym roku najbardziej zasłużyła się swoimi działaniami dla Kultowni OCK.

Konkurs „Gwiazdkowy Anioł” składał się z dwóch części – plastycznej i literackiej. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy nawiązującej do hasła tegorocznej edycji konkursu. W tym roku jubileuszowemu konkursowi przyświecało hasło „Anielskie kadry”. Do konkursu wpłynęło 56 prac (52 prace plastyczne i 4 literackie). Zwycięzców w obu kategoriach wyłoniło jury w składzie: Irena Łoniewska, Aleksandra Szymańska i Zenon Kowalczyk (prace plastyczne) i Lidia Murzyn, Wojciech Dudkowski, Piotr Grzymałowski.Tym razem Jurorzy byli dosyć zgodni i przyznawanie miejsc pracom przebiegało bez burz i sporów. Szybko podjęto decyzję, którzy uczestnicy zostaną nagrodzeni.
- mówią organizatorzy konkursu.

Laureatami 10. edycji konkursu „Gwiazdkowy Anioł” zostali:

KATEGORIA PLASTYCZNA – „Anielskie kadry”

Kategoria I – dzieci w wieku 7-10 lat:

I miejsce – Natasza Rutkowska
II miejsce – Jakub Dąbkowski
III miejsce – Julia Mikołajczyk
Wyróżnienie – Anna Klimaszewska
Wyróżnienie – Aleksandra Kosiorek
Kategoria II – młodzież 11-15 lat:

I miejsce – Lena Dobkowska
II miejsce – Maria Staniek
III miejsce – Filip Wiśniewski
Kategoria III – powyżej 15 lat:

Cztery równorzędne nagrody: Anna Biedka, Janusz Bocheńczuk, Zbigniew Korczak, Małgorzata Madej

KATEGORIA LITERACKA „Anielskie kadry”

Kategoria I – młodzież w wieku 14-18 lat:

I miejsce: Piotr Sadłowski
Kategoria II – dorośli powyżej 18 lat:

I miejsce – Kazimierz Dłuski
II miejsce – Izabela Szabłowska-Lepak
III miejsce – Mariusz Grzyb
Tradycyjnie podczas gali wręczono także statuetkę „Kultowego Anioła”. Wyróżnienie to otrzymują osoby, które w danym roku najbardziej swoimi działaniami przysłużyły się Kultowni OCK funkcjonującej na osiedlu Wojciechowice. W tym roku statuetkę otrzymała Magdalena Mielnicka z Rady Osiedla Wojciechowice.

Jubileuszowa, 10 gala „Gwiazdowy Anioł” była także okazją do wspomnień. Prowadzący uroczystość: Anita Michałek i Staszek Orłowski, przygotowali ciekawą prezentację archiwalnych zdjęć i materiałów wideo z wcześniejszych edycji konkursu. Nie zabrakło także – jak co roku – części artystycznej, podczas której zaprezentowały się m.in. osoby nagrodzone w przeszłości statuetkami „Kultowego Anioła”. Swoje utwory skomponowane specjalnie na potrzeby wcześniejszych edycji konkursu zaprezentował Adam Wołosz.

Sponsorami nagród w konkursie i partnerami w organizacji gali byli: Ostrołęckie Centrum Kultury, Stora Enso i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.