28. finał WOŚP w Ostrołęce i powiecie. Ile zebraliśmy? Kwota robi wrażenie

59 wyświetleń • 13 stycznia 2020

TV Ostrołęka

Znane są już wstępnie wyniki tegorocznego finału WOŚP w Ostrołęce. Swoje akcje podsumowują też okoliczne sztaby. Zebrana wczoraj podczas akcji kwota robi wrażenie. Ostrołęczanie i mieszkańcy regionu po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca.

Niemal 139 tysięcy złotych – to ostatni ujawniony przez sztab, choć wciąż jeszcze nieoficjalny wynik wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrołęce. W zbiórkę zaangażowanych było kilkuset wolontariuszy, którzy od godziny 8:00 do późnych godzin wieczornych wędrowali ulicami miasta z kolorowymi puszkami. Oficjalna kwota może nieznacznie różnić się od wstępnych wyników, wiadomo już jednak, że niemal dobiliśmy do ubiegłorocznego wyniku, wywindowanego do kwoty ponad 140 tysięcy.
 
A jak ze zbiórką poradziły sobie lokalne sztaby? Z dotychczasowych danych wynika, że Kadziło i Goworowo też mogą być z siebie dumne. Kadzidlański sztab doliczył się kwoty 19 587,40 zł, 15 euro i 4 dolary. Goworowo zebrało 14 500 zł. Tegoroczny wynik całej orkiestry Jurka Owsiaka to 115 362 894 zł. Jest to kwota deklarowana i może jeszcze znacząco wzrosnąć, nie zawiera bowiem sumy uzyskanej z licytacji.