Bieg Papieski 2022. Trzy kilometry w hołdzie wielkiemu Polakowi

450 wyświetleń • 10 kwietnia 2022

TV Ostrołęka
W tegorocznym Biegu Papieskim na dystansie 3 kilometrów wśród panów zwyciężył Karol Rogoziński z UKS Siódemka Ostrołęka, z wynikiem 00:09.28. Cztery sekundy za zwycięzcą finiszował Tomasz Polewaczyk z Łysych, z kolei na miejscu trzecim uplasował się Krzysztof Olszewski z Olszewa-Borek z wynikiem 00:09:38.

Wśród pań najlepsza była Martyna Budziłek z Kadzidła. Reprezentantka UKS Siódemka Ostrołęka osiągnęła czas 00:10.22. Druga była jej klubowa koleżanka Kornelia Rusiłowicz z Ostrołęki - 00:10.38, a trzeci - Małgorzata Wierzbowska z Dąbka (także klub UKS Siódemka) - 00:10.42.

Patronat honorowy nad biegiem objęli prezydent Ostrołęki oraz przewodniczący rady miasta Ostrołęki. W imieniu władz miasta głos podczas biegu zabrał wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek, podkreślając, że św. Jan Paweł II był postacią wybitną.

- Dawał nadzieję, dawał wiarę. To wszystko zadecydowało o tym, że uzyskaliśmy tę upragnioną wolność. To, że Jan Paweł II by wielkim Polakiem, to wszyscy wiemy i warto oddawać mu hołd w różnej formie. Bieg Papieski jest wpisany w naszą tradycję i tak pozostanie - podkreślił.