Evgen Malinowski z poruszającym recitalem wystąpił w Kultowni

51 wyświetleń • 16 listopada 2019

TV Ostrołęka
„Jedno serce – dwie ojczyzny” - to tytuł recitalu Evgena Malinowskiego, z którym artysta wystąpił w Kultowni.

Evgen Malinowski jest absolwentem Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury z tytułem dyrygenta orkiestry estradowej. W 1992 roku przyjechał do Polski, by poznać kraj, z którego pochodził jego dziadek. Propaguje muzykę rosyjską, zwłaszcza utwory Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Specjalizuje się w poezji śpiewanej i piosence aktorskiej.

Od 1993 roku jest często zapraszany do udziału w produkcjach filmowych i telewizyjnych, wciela się w rolę obywateli Rosji i byłych republik radzieckich. Występuje też na scenach muzycznych.

Tym razem swoją artystyczną twórczością Evgen Malinowski podzielił się z ostrołęcką publicznością. Recital, który wczoraj odbył się w Kultowni był swego rodzaju mono-spektaklem autobiograficznego, w którym muzyk opowiadał swój życiorys, artystyczną drogę prezentował poglądy.

- Urodziłem się Rosjaninem, ale Polakiem byłem zawsze... Odbyłem podróż ze świata dumek i zniewalającej, syberyjskiej przyrody do świata pędzącego w kierunku globalnej, zero-jedynkowej, twardej rzeczywistości. "Jedno serce - dwie Ojczyzny" to opowieść o mojej drodze - i tej życiowej, i tej artystycznej; moich uczuciach i poglądach, którymi dzielę się z Wami, gdyż za swoją misję wybrałem zbliżanie kultur – tak mówił o sobie sam artysta.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu wideo nagranego podczas piątkowego recitalu w Kultowni.