Tylko u nas: Wywiad z Mariuszem Błaszczakiem o zmianach w policji

61 wyświetleń • 16 czerwca 2016

TV Ostrołęka
Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak był gościem w gminie Łyse, gdzie ponownie otworzył posterunek policji, zamknięty wcześniej w 2012 roku. W rozmowie z naszym portalem minister w rządzie PiS wyjaśnił, dlaczego model policji na telefon nie sprawdził się w powiecie ostrołęckim.

- Doświadczenie uczy, że policjant na telefon to system, który się po prostu nie sprawdza. Takie były postulaty ludzi, Prawo i Sprawiedliwość słucha ludzi i słyszy co ludzie mają do powiedzenia. Jest rzeczą zupełnie oczywistą, że jedną z podstawowych dóbr to kwestia bezpieczeństwa. Jeżeli ludzie będą czuli się bezpieczniej jeżeli będą znali swojego dzielnicowego to moim zadaniem jest stworzeniem warunków do tego, żeby dzielnicowy był zawsze wtedy kiedy jest potrzeba ze strony mieszkańców - mówił minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Minister Mariusz Błaszczak podczas wizyty w Łysych dokonał uroczystego otwarcia posterunku policji, a także zainaugurował akcję MSWiA pod nazwą "Mały bohater". Cała rozmowa z ministrem Mariuszem Błaszczakiem w naszym materiale wideo.