Pielgrzymka łomżyńska na ostatniej prostej do Jasnej Góry

38 wyświetleń • 13 lipca 2016

TV Ostrołęka
Dziś wieczorem pielgrzymi diecezji łomżyńskiej dotrą na Jasną Górę. Na czele pielgrzymki szła będzie grupa czerwono-zielona z Ostrołęki, ustalono to w wyniku losowania. Wczoraj pątnicy pokonali 32 kilometry.

- Przedostatni dzień na szlaku minął nam bardzo szybko. Pokonaliśmy 32 km. Mięliśmy dziś 3 postoje, w Łysinach, Rogaczewie oraz niedaleko Św. Anny. Pogoda już dziś polepszyła się i było ciepło przez cały dzień. Mamy nadzieję, że również jutro dopisze nam szczęście i wejdziemy na Jasną Górę w słońcu. My, jako pielgrzymi, bardzo wyczuwamy już bliskość Matki Bożej. Teraz nic nas już nie zniechęci by dotrzeć do celu! - pisze siostra Ola na stronie internetowej pielgrzymki.

Pątnicy zatrzymali się na nocleg w Żurawiu, gdzie doszło do tradycyjnych podziękowań. Maszerujący do Częstochowy nie musieli zrywać się wcześnie rano, gdyż na trasę wyruszyli dopiero o 10.30. Ostatnia prosta liczy 24 km i tyle właśnie dzieli pątników od częstochowskiego sanktuarium. Około godziny 19.00 nastąpi prezentacja pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich, a piesza podróż zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00.

Jak wyglądało losowanie kolejności wejścia na Jasną Górę? Zobacz w materiale. Foto i wideo: pielgrzymka.lomza.pl.