Wybuch w elektrociepłowni Stora Enso. Uszkodzona jest ściana budynku

64 wyświetleń • 8 kwietnia 2022

TV Ostrołęka
Około godziny 11:00 w elektrociepłowni funkcjonującej na terenie zakładów Story Enso w Ostrołęce doszło do eksplozji. Uszkodzona jest jedna ze ścian budynku. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do wybuchu doszło w piątek około godziny 11:00. Eksplozja spowodowała sporych rozmiarów dziurę w budynku elektrociepłowni. Szczątki blach są porozrzucane na terenie zakładu. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy, wynika, że wybuch nastąpił na drugim piętrze.

W akcji ratunkowej uczestniczy kilka jednostek straży pożarnej.

Wstępnie ustalono, że na skutek wzrostu ciśnienia w układzie parowo-wodnym rozerwany został jeden ze zbiorników znajdujący się na wysokości kilkunastu metrów. W wyniku zdarzenia jedna osoba, która znajdowała się w pobliżu mogła doznać obrażeń. Z podejrzeniem uszkodzenia słuchu została zabrana do szpitala. Nie mamy informacji, by po wypadku występowało jakiekolwiek zagrożenie dla środowiska. Przyczyny zdarzenia będą ustalane przez właściciela obiektu.
- informuje brygadier Robert Chodkowski, zastępca komendanta PSP Ostrołęka.

Oficjalny komunikat w sprawie zdarzenia wydało biuro prasowe Stora Enso Polska.

W dniu dzisiejszym tj. 8 kwietnia 2022 r. ok. godz. 10:50 doszło do eksplozji zbiornika ciągłego odsalania kotła fluidalnego w budynku elektrociepłowni Stora Enso. W wyniku eksplozji została uszkodzona ściana budynku. Na miejsce natychmiast została wezwana karetka pogotowia ratunkowego, straż pożarna oraz policja. Nikt nie doznał poważnych urazów. Jedna osoba została zabrana przez pogotowie ratunkowe na badania kontrolne słuchu ze względu na duży huk towarzyszący zdarzeniu. Przyczyny zajścia są w trakcie ustalania.
- informuje Agnieszka Stolarow, rzecznik prasowy Stora Enso Polska